Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
Indeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Topazy i jadeity

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
tombakAccidental Anal
tombak

Data przyłączenia : 22/07/2020
Liczba postów : 16

Topazy i jadeity Empty
PisanieTemat: Topazy i jadeity   Topazy i jadeity EmptySro Lip 22, 2020 1:43 pm

Cześć.
Wiecie, co to jest tombak? To sztuczne złoto. Mało wartościowy stop tanich metali, mający jednak to do siebie, że niewiele go nieraz od prawdziwego złota różni, przynajmniej powierzchownie. Jest żółty, zdaje się elegancki, odbija światło. A mimo to nie ma praktycznie wartości. Takimi lubię czynić moje postaci – lubię, kiedy są złożone, pozornie ładne, a w istocie zepsute, albo odwrotnie, światu pokazujące ponurą maskę, a o sercach prawdziwie złotych. Lubię fałsz i wszystko, co jest jego skutkiem, lubię ukrywanie zepsucia za kurtyną z jedwabiu, marmurowe kolumny podtrzymujące strop upadającego gmachu, perskie arrasy kryjące pęknięcia w mahoniowej okładzinie ścian, strzyżone żywopłoty zapuszczające korzenie w truchło.
A przede wszystkim – lubię historię. A zatem!

Po pierwsze – od początku, czyli prehistoria. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek był na tyle odważny, ale osadzenie wątku w czasach przed czasem to niezwykle pociągająca możliwość. Zapomniani bogowie, paprocie potężne niby drzewa, szamani, kult cielesności, życie w ludzkich stadach, szycie ubiorów ze skór, polowania na wielką zwierzynę. Pierwotność, prostota, brud, krew i agresja, być może z elementami wizyjnej – powtórzę się: szamańskiej - mistyczności. Wolę dawać ogólniki i skojarzenia, niż narzucać komuś od razu gotową fabułę.

Dalej – starożytność. Malowane pysznie kolumny z piaskowca w pałacach nad Nilem, morskie podróże i filozoficzne dysputy Greków, surowe prawa i brudne bezprawie na brukowanych drogach wiecznego Rzymu. Od czasu do czasu interwencja któregoś z dziesiątków bogów, mitologia, chimery w Tebach i poszukiwanie herosów…

Fałszywa pobożność średniowiecza? Włoski renesans? Kto by nie chciał puknąć terminatora w warsztacie florenckiego malarza, ryzykując siedmioletnią banicję? Gdy idzie o motywy typowo historyczne, otwarty jestem na naprawdę wiele motywów i mnogość czasów, w jakich osadzimy akcję. I ja wiem, że to brzmi sztywno, może to kwestia tego, jak bardzo lubię romantyzować dawne dzieje.
Z chęcią wskakuję też w niektóre gotowe uniwersa: uwielbiam młodzieżowe sytuacje, które mogą przydarzyć się tylko w gwarnych murach Hogwartu, pierwsze randki w Hogsmeade albo wykorzystywanie Pokoju Życzeń do niecnych celów.
I jakby… serio. Ja tylko brzmię jak skończony sztywniak, a tak naprawdę, jak już zdarzy mi się jakaś fabuła, to posika się ze szczęścia. Spróbujmy!
Powrót do góry Go down
tombakAccidental Anal
tombak

Data przyłączenia : 22/07/2020
Liczba postów : 16

Topazy i jadeity Empty
PisanieTemat: Re: Topazy i jadeity   Topazy i jadeity EmptySob Sty 30, 2021 10:53 am

YO
W pewnym kontraście do tego pierwszego surowego wpisu, na który nie było wielkiego odzewu (nie żebym się spodziewał ok ;w; ) postanawiam spróbować jeszcze raz, tylko bardziej specyficznie
bowiem
bardzo konkretnie zamarzył mi się potterowski wątek. Nic tak nie koi zmysłów w czas sesji egzaminacyjnej, jak przeniesienie się do innego uniwersum, do innej szkoły, starożytnej i tchnącej magią. Chciałbym eleganckiego, dojrzale napisanego wątku, najchętniej to w ogóle o Huncwotach, bo przysięgam - takiego ci dam Syriusza, że zaczniesz marzyć o adopcji psa, takiego Jamesa, że zakochasz się w quidditchu żeby tylko mieć z nim wspólny temat. Głupie żarty, pojedynki, rzucanie klątw na pierwszorocznych, milion wygłupów na minutę, słowem: boys being boys.
Może tym razem dopisze mi szczęście. Plis
(A! Tylko nie drarry, też plis)
Powrót do góry Go down
 
Topazy i jadeity
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Zona lusor :: Szukajcie a znajdziecie-
Skocz do: