Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
Indeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Beata Maria, you know I am a righteous man

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
venezianeDon't Fuck With Me Seme
veneziane

Data przyłączenia : 04/07/2017
Liczba postów : 534
Cytat : you see i would've killed romeo, and saved juliette

Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Empty
PisanieTemat: Beata Maria, you know I am a righteous man   Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 EmptyPią Wrz 29, 2017 1:01 am

First topic message reminder :

Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Bxov8k1


1910, Anglia

Święta Mario, daj mi siłę oprzeć się pokusie diabelskiej
Nie daj złamać mojej woli
Nie pozwól szatanowi zabrać mojej duszy

Święta Mario, przebacz mi moje grzechy



Droga Pana była jedyną drogą słuszną. Mając swoją niewielką parafię, był szczęśliwy. Ludzie przychodzili do niego, aby ulżyć swojemu cierpieniu i znaleźć drogę do błogosławieństwa. Szeptali mu na ucho swoje grzechy, a on w imieniu Pana im wybaczał.

Nigdy nie sądził, że sam będzie kiedykolwiek wybaczenia potrzebować potrzebować.

Kiedy w jego życiu pojawia się aniołowi podobny młodzieniec, nic nie jest już takie samo.
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Rotten BeautyChameleon
Rotten Beauty

Data przyłączenia : 27/09/2017
Liczba postów : 119
Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Vzcxso

Cytat : Każde dobre wrażenie, jakie się wywołuje w świecie, stwarza nam nieprzyjaciela. Aby być lubianym przez ludzi, trzeba być miernotą. Oscar Wilde

Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Beata Maria, you know I am a righteous man   Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 EmptyCzw Lis 23, 2017 2:53 pm

Damien nie wypytywał więcej. Wkrótce zmienił temat, zagadując księdza o literaturę i teatr. Okazało się wówczas, że rozmowa, mimo różnicy wieku i stanu, przychodzi im lekko i naturalnie. Damien był mądrym chłopcem, całkiem oczytanym, a w dodatku bardzo uległym. Zupełnie innym niż wulgarni chuligani z okolicy, którzy nieraz biegali za Simonem i usiłowali obrzucać go błotem z dachów budynków.
Był aniołem. Jego problemy, niezdrowe uwielbienie, jakim darzył mężczyzn, musiały wynikać jedynie z tej ogromnej wrażliwości, jaką został przez Boga obdarzony.
Rozmawiali tak długo, że zrobiło się bardzo późno. Mimo to pogoda wcale się nie uspokoiła. Ojciec Turner prawdopodobnie będzie zmuszony przechować chłopca przez noc i liczyć na to, że do rana zrobi się trochę lepiej.
  – Mam nadzieję, że mama nie umrze ze zmartwienia – westchnął Damien z nosem przyklejonym do okna kilka godzin po tym, jak wszedł na plebanię. Stał przy szybie w samej bieliźnie i w cienkiej koszulce, chyba nie widząc w tym nic nieprzyzwoitego, a koc zostawił skotłowany u stóp kanapy. – Ale pewnie się domyśli, że nie mogłem wrócić w taką pogodę.
Nawinął na palce złoty pukiel włosów i przez chwilę zagryzał różane wargi, z niepokojem patrząc, jak wichura gnie nawet najgrubsze gałęzie ogołoconych z liści drzew.
  – Będę spał tutaj? – wskazał kanapę i posłał księdzu anielski uśmiech.
Jak mógłby go teraz wyrzucić, prawda?
Dla ojca Turnera może w tej sytuacji nie było nic nieprzyzwoitego, natomiast w głowie Damiena ta sytuacja urosła do nadzwyczajnej rangi. Zaprosił go tu. Doskonale im się rozmawiało. Wypili po trzy herbaty, a teraz dostał zaproszenie na noc. Kilka godzin temu nawet by nie pomyślał, że sprawy mogą się tak potoczyć.
Ksiądz Turner bardzo go polubił.
Bardzo, bardzo.
Nie brzydził się niczym, co Damien mu wyznał…
Kto wie, jak daleko mogła się posunąć ta sympatia.

_________________
Awatar
Powrót do góry Go down
venezianeDon't Fuck With Me Seme
veneziane

Data przyłączenia : 04/07/2017
Liczba postów : 534
Cytat : you see i would've killed romeo, and saved juliette

Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Beata Maria, you know I am a righteous man   Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 EmptySro Gru 06, 2017 8:13 pm

Literatura czy teatr były tematami, na których Simon Turner o dziwo znał się co najmniej całkiem nieźle. Kiedy tylko mógł, poświęcał się zgłębianiu wiedzy, lubił też myśleć o sobie jako o człowieku niezwykle inteligentnym i wykształconym nawet, jeśli w teorii nie miał studiów. Bardzo wiele jednak nauczył się w seminarium, nigdy nie próżnował, a zatem teraz nikt nie miał powodów, aby wątpić, że ksiądz ten jest człowiekiem bardzo światłym. Tym bardziej zaskoczyło go, jak przyjemnie mu się rozmawiało z chłopcem, który był od niego młodszy, miał mniej doświadczenia, mniej wiedzy… A jednak był bardzo inteligentny. To sprawiło, że duchowny polubił go tylko bardziej. Czuł związane z nim zadowolenie, jak gdyby chłopak spełniał jego oczekiwania i był z niego bardzo dumny. A przy tym… ciekawy i coraz bardziej mu bliski. Sprawiał, że ksiądz przestawał czuć się tak samotny, na chwilę zdejmował swą ponurą maskę i cieszył się towarzystwem drugiego człowieka nawet, jeśli wciąż bardzo ostrożnie.
Przez to wszystko on również stracił poczucie czasu. Godzina mijająca jedna za drugą były dosłownie chwilami. W końcu jednak przeprosił go i wyszedł, aby przygotować mały pokoik gościnny, w którym dotąd przyjmował jedynie swoich zwierzchników, kiedy przyjeżdżali z wizytacją.
– Niestety nie mamy jak jej poinformować. Jutro jej wszystko wytłumaczysz. Mogę za ciebie ręczyć, że nie miałeś złych intencji, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. – Powiedział, zobaczywszy chłopaka przed oknem w tak… cóż, skąpym stroju. Jakże był blady, jakże delikatny.
– Nie. Nie powinienem gości przyjmować na kanapie, na której ledwo da się spać. Szczególnie, gdy nie masz własnej piżamy. Tutaj byś złapał zapalenie płuc. – Odparł spokojnie i oszczędnie odwzajemnił uśmiech. – Chodź. Pokażę ci twoje miejsce do spania.
Zaraz potem ruszył znów w kierunku drzwi, z których właśnie wrócił. Pokój był naprawdę skromny, choć elegancki. Nie do pomyślenia w końcu było, aby gościowi kazać spać w warunkach niemalże ascetycznych. Wystrojem przypominał resztę pomieszczeń. Ładne, ciemne meble były bardzo solidne, a jednocześnie skromne. Nad szafą wisiało lustro, łóżko zasłane zostało przez Simona białą pościelą. Gdzieś na ścianie widać było święty obrazek.
– Przygotowałem dla ciebie pokój tutaj. Rzadko zdarzają się tu goście, ale nie nigdy. – Powiedział spokojnie i sam rozejrzał się jeszcze po pokoju czy wszystko jest tak, jak powinno. Po chwili ponownie skierował spojrzenie błękitnych oczu na blondyna. – Mój pokój jest zaraz obok. Nie zamierzam jeszcze spać, więc jeśli będziesz miał jakąś potrzebę, na przykład będziesz głodny, nie wahaj się mnie o tym poinformować. – Dodał.
Powrót do góry Go down
Sponsored content



Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Beata Maria, you know I am a righteous man   Beata Maria, you know I am a righteous man - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Beata Maria, you know I am a righteous man
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Gurges ater :: Gurges ater-
Skocz do: